Hakkımızda

Ne Yapıyoruz?

İnşaatçım, inşaat sektöründeki müteahhitlerin kendi işleri için talepler oluşturabildiği; taşeronlar, tedarikçiler ve iş makinesi sahiplerinden teklifler alıp değerlendirme ve anlaşma sağlayabildiği bir web platformudur. Bu platformun amacı inşaat sektöründeki kişi ve kurumları bir araya getirerek daha sağlıklı bir iletişim kanalı oluşturmaktır. Bu iletişim kanalı ile tarafların taleplerini ve dokümanlarını görerek birbileri ile teklif alıp verebilmeleri, ihtiyaçlarını karşılayacak kişileri seçerek anlaşma sağlayabilmeleri asıl amacımızdır. Böylelikle talep oluşturanlar birçok yeni alternatif teklif alırlar, teklif verenler ise yeni iş fırsatları elde ederler.

Nasıl Başladık?

İnşaatçım projesinin başlangıç hikâyesi 2017’nin Nisan ayında başlıyor. O tarihlerde iş makinesi kiralama üzerine düşünülen bir fikri, gün geçtikçe yeni şeyler katarak geliştirdik. Bazı zamanlar karşımıza engeller çıktı. Çalışabileceğimiz bir ofis veya yerimiz yoktu. Ankara’da internet ve prizi olan "Cafe"lerde İnşaatçım’ın kimlere hitap edeceği, ne şekilde faydalı olabileceği konusunda saatler, günler, haftalar hatta aylarca düşündük. Düşünme sürecinin sonunda ise bunları ortaya çıkaracak kodlar gerekiyordu. Yine bu "Cafe"lerde sürekli kod yazıp bunu en iyi tasarımda insanların karşısına çıkabilmesi için çaba sarf ettik. Tasarım sürecinde "en iyisi olmalıyız" mottomuzdan dolayı süreci uzattık. 2018’in Şubat ayına geldiğimizde ise aldığımız radikal kararlar ile fikir olarak başladığımız bu işin tüm birikimini bir masaya koyduk ve inşaat sektöründeki kişilerin fikirlerini alarak tasnif ve sadeleştirme sürecine girdik. Ekibimiz bu sırada büyümeye devam etti ve böylece, İnşaatçım’ın bir an önce sektöre adım atıp çözüm ortağı olmasını sağlamaya çalıştık.

Binlerce kod, uykusuz geçen zaman, sayısız "Cafe" ve ev buluşmaları bu işin sadece görünen yüzü; bunların hepsi sizlerle bir an önce buluşmak ve çözüm ortağınız olmak içindi. Nihayet fikrimizi, hayalimizi Haziran 2018’de gerçeğe dönüştürdük. Artık sizlerleyiz!

Neyi Hedefliyoruz?

Öncelikli hedefimiz, inşaat sektöründeki arz talep sistemini internet ortamında en kullanışlı şekilde sunmaktı. Bunu başardığımıza inanıyoruz ama sizlerden gelecek olan geri dönüşlerle beraber bunu daha da yukarıya taşıyacağımıza inanıyoruz.

Bizim İnşaatçım ile yapmak istediğimiz şey, taleplerinizin alanında uzman birçok kişi ve firmayla bulaşmasını sağlamak, yüz yüze aldığınız tekliflerdeki dengesiz fiyat aralıklarının önüne geçmektir. Bu arz-talep süreci boyunca entegre ettiğimiz profil sistemiyle, talep oluşturan veya teklif veren kişi ve firmaların birbirlerinin profillerini görerek referanslarına, tedarikçilerin ürün kataloglarına, iş makinesi sahiplerinin araç envanterlerine veya diğer bilgilerine erişim sağlayarak iyi seçimler yapabilmesini hedefliyoruz.

Şuan, bu süreç çoğunlukla yüz yüze yapılan anlaşmalarla ilerliyor. Taraflar ya uzun süreye dayanan dostluklar ya da birilerinin yönlendirilmesi ile iş yapıyorlar. Bizde bir şans hak ettiğimizi düşünerek taleplerinizi en iyi şekilde sunmak ve en iyi teklifleri almanız için tüm gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.