Sıkça Sorulan Sorular

İnşaatçım, inşaat sektöründeki müteahhitlerin kendi işleri için talepler oluşturarak, taşeronlar ve yapı tedarikçilerinden teklifler alıp değerlendirme ve anlaşma sağlayabildiği bir web platformudur. Bu platformun amacı inşaat sektöründeki kişi ve kurumları bir araya getirerek daha sağlıklı bir iletişim kanalı oluşturmaktır. Bu iletişim kanalıyla tarafların taleplerini ve dokümanlarını görerek birbiriyle teklif alıp verebilir, ihtiyaçlarını karşılayacak kişileri seçerek anlaşma sağlayabilir. Böylelikle müteahhitler birçok yeni alternatif teklif alırlar, taşeron ve tedarikçiler ise yeni iş fırsatları elde ederler.

Platformda talep oluşturma, teklif verme ve sistemdeki diğer kişilere mesaj atma, profillerine bakma gibi işlemleri yapabilmeniz için üye olmanız gerekiyor. Üyelik işlemi tamamen ücretsizdir. Müteahhit,taşeron ve bireysel kullanıcılar için talep oluşturmak ücretsizdir. Ancak taleplere teklif verebilmek için kredi almanız gerekir.

İnşaatçıma platformuna üstte bulunan navigasyon barından "Kayıt Ol" butonu ile gelen ekrandaki bilgileri doldurarak kayıt olabilirsiniz. Dilerseniz Facebook ile kolayca giriş yaparak hızlıca üye olabilirsiniz. Facebook bilgileriniz Ad-Soyad ve E-Posta adresleri için gereklidir. Bu bilgileri hiç bir yerde paylaşmıyoruz.

Eğer müteahhit veya bireysel kullanıcı iseniz oluşturacağınız taleplere bu platformda bulunan taşeronlar, iş makinesi sahipleri ve yapı tedarikçilerinden teklif alma imkanı bulursunuz. İstediğiniz teklifi inceleyebilir, uygun olan teklif veren ile iletişime geçebilirsiniz. 

Eğer taşeron, profesyonel(OSGB, mühendislik-mimarlık ofisleri bireysel çalışanlar vb) ya da yapı tedarikçisi iseniz kendi alanınızdaki talepleri görebilir, bu taleplere teklif verebilirsiniz. Böylece kendi iş fırsatınızı oluşturmuş olabileceksiniz.

Bütün bunların yanında platformumuz aracılığı ile güncel olarak yayınlanan devlet ihaleleri ve sonuçlarını da takip edebilirsiniz.

Anasayfadaki "Taşeron veya Profesyonel Bul", "İş Makinesi veya Ekipmanı Kirala" ve "Yapı Malzemesi Tedarik Et"  kategorilerinden veya navigasyon barından profilinize giderek profilinizin en üstündeki butonlardan uygun olan kategoriye tıklayarak talebinizi oluşturabilirsiniz. Daha sonra talep kategorinize göre talep detaylarını girmeniz gerekecektir.

"....... Yapılacaktır, Alınacaktır, Kiralanacaktır" vb formatlarda tam ve net olarak başlık yazarak diğer kısımları doldurmanız gerekmektedir. Tüm formu eksiksiz doldurduğunuzda talebiniz yayınlanabilecektir. Açtığınız talepleriniz sizin belirleyeceğiniz süre boyunca "Güncel Talepler" bölümünde yer alacaktır.

Navigasyon barındaki "Güncel Talepler" bölümüne gittikten sonra bu bölümdeki talepleri filtre veya arama bölümü ile istediğiniz kategoriye göre görüntüleyebileceksiniz. Sağ tarafta listelenen taleplere girerek talep detayına bakabilirsiniz. Talep detaylarındaki dokümanlar ve açıklamalara göre kendiniz için en uygun teklifi hazırlayıp yine bu sayfada "Teklif Ver" butonuna basarak veya kendiniz iletişime geçerek teklif verebilirsiniz.

İhtiyacınız olan talepleri yayınlayarak alanında uzman kişilerden teklifler almanızı sağlıyoruz. Platform üzerinden teklifleri değerlendirebileceğiniz gibi teklif verenleri arayabilir, onlara mesaj gönderebilir ya da kendiniz iletişime geçebilirsiniz. Böylece talebiniz geniş kitleler tarafından görüntülenerek bir çok kişiden teklif alabilirsiniz. Platform üzerinden teklif verenler ile anlaşmak zorunda değilsiniz. Sadece fikir amaçlı olsa da teklif alabilirsiniz. Ayrıca ihale çalışmalarınız için de teklifler alabilirsiniz.

İstediğiniz teklifi inceleyebilir, uygun olmayanı geri çevirebilirsiniz. Teklif verenler siz istemediğiniz sürece telefon, mail vb. yollarla size ulaşamazlar. Talebinize gelen teklifleri sizden başka kimse göremez.

İnşaat sektöründeki tüm alt kategorileri, elektrik, mekanik, altyapı ve çevre düzenleme işlerine ait taleplerinizi ekleyebilirsiniz.

Evet. En yeni eklenen talepler en üstte gözükerek, güncel talepler yeniden eskiye doğru sıralanır. Talep oluşturursanız ne zaman sona ereceğini siz belirliyorsunuz. Delvet ihalelerinin sıralanması da EKAP'taki güncel ihalelere göre yenilenmektedir.

İster karşı taraftan mesaj bekleyin, ister siz mesaj atarak iletişime geçin. Gerekli görüşmelerin sağlanması için bir birinizden randevu alabilirsiniz.

Talep başlığı, talep açıklaması, talep kategorisi, talebe ait dokümanlar, talebe kimlerin teklif verebileceğine dair detaylar,  talep sahibine ait iletişim bilgileri gibi detaylar eklenmektedir.

Şuan için sadece Türkiye içindeki talepleri ekleyebiliyoruz. En kısa zamanda yurtdışı işlerine ait talepleri de sistemimize katmayı planlıyoruz.

İnşaatçım'da teklif-talep sistemi dışında profil sistemi de mevcuttur. Profil sistemiyle sistemdeki diğer kişilerin göstermek istedikleri (örneğin tedarkçilerin ürünlerini gösterebileceği katalog bölümü gibi) ürün ve özellikleri görebilmeniz mümkündür. 
Profil sisteminin bir güzel yanı da taşeron, tedarikçi ya da profesyonellerin, müteahhitlerin profiline girerek devam ettikleri işlerinde çalıştıkları taşeron ve tedarikçileri görebilme imkanı sağlamasıdır. Bu noktada müteahhitler ya kendileri bilgileri girer ya da İnşaatçım ekibi tarafından alınan geri dönüşlerle bu kısım eklenir.